Majú to pekné ženy vždy jednoduchšie?

Autor: Diana Veizerová | 16.1.2011 o 18:41 | (upravené 16.1.2011 o 20:51) Karma článku: 6,79 | Prečítané:  2520x

Vo všetkých módnych časopisoch sa na nás usmievajú pekné vyretušované tváričky a dokonalé postavy modeliek. Nie je žena, ktorú by aspoň niekedy netrápila váha či výzor. Každá sa snaží vyzerať aspoň trochu dobre, pokiaľ to je možné. Upravená, pekné vecičky. Majú však naozaj pekné a nápadné ženy vždy výhodu? U chlapov pravdepodobne zabodujú viac. Ale čo v iných oblastiach?

 

Vo veľa prípadoch môže ženský šarm dopomôcť. Ale niekedy môže byť aj na škodu a netreba sa za každú cenu snažiť vyzerať dobre.

Počula som prípad, keď jedna žena išla robiť štátnice. Ako by každý predpokladal, chcela na nich vyzerať, čo najlepšie. Nahodila sa do slušného a vhodného oblečenia na túto udalosť. Spravila si jemný make-up a upravila vlasy. Bola dokonale pripravená. Nespravila. Na štátniciach mala ženu, nie moc peknú a dosť pri tele. Najskôr tomu neprikladala veľkú váhu.  Išla na druhý pokus. Vyzerala rovnako dobre ako predtým. Ovládala všetko, čo mala. Rovnaká pani, rovnaký záver. Do tretice to vyskúšala trochu inak. Úplne nenamaľovaná. Vlasy si zopla. Obliekla si to najhoršie, čo doma našla. Nepekná pani ju čakala znova. A ako to dopadlo? Štátnice spravila! Asi to nebude len náhoda.

Takýchto prípadov je určite viac. Ak idete na pracovný pohovor oblečená vyzývavo a máte chlapa, možno vám to pomôže. Ale ani to už nemusí platiť. Ak o vašej ďalšej existencii v podniku rozhoduje nejaká zakomplexovaná panička, tak sa môžte rovno otočiť na podpätku a ísť domov. Môže vo vás cítiť konkurenciu.

Podniky môžu rozmýšľať rôzne. Niekedy im pekná tvárička môže pomôcť. Nadržaní šéfovia možno chcú mať vedľa seba peknú sekretárku. Ale ak sa na to pozrieme z druhého uhla pohľadu. Vyzerá nejaká  vyfintená pracovníčka dôveryhodne? Nie je to len pekná hlavička a v nej nič? Aj to môže mať niekedy niečo do seba.

Takže nemajú to vždy krajšie ženy jednoduchšie ako tie menej pekné. Nevieme, čo môžme od života čakať. V každom prípade to majú jednoduchšie ženy, ktoré sú prirodzene sympatické. Toto je len môj názor na vec. Momentálne rozmýšľam nad tým, či to mám ako priemerne vyzerajúce dievča aspoň trochu dobré. Možno...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Babiš rovná sa ANO, ANO rovná sa Babiš

Kdesi na konci tunela sa predsa len čosi črtá.

SVET

Ukrajina priznala vojnu s Ruskom. Slova vojna sa však bojí

Na východe Ukrajiny už aj formálne prebieha otvorený konflikt.


Už ste čítali?